Az IBM WebSphere Application Server egy közepes kockázati besorolású sérülékenységét jelentették, amit kihasználva XSS támadást lehet indítani.
Az X.Org olyan magas kockázati besorolású sérülékenységét jelentették, amelyet kihasználva a támadók emelt szintű jogosultságot szerezhetnek.
A Mozilla kiadta a Firefox böngésző legújabb verzióját, amely számos kritikus sérülékenységet javít.
Az Oracle rendszeres, negyedévente kiadott frissítő csomagjának legújabb darabja a tegnapi nap folyamán jelent meg. Összesen 301 sérülékenységet foltoz be, amelyek közül 49 kritikus besorolású. A sérülékenységek nagy része távolról, hitelesítés nélkül kihasználható.
A VMware ESXi, Workstation és Fusion olyan kritikus kockázati besorolású sérülékenységeit jelentették, amiket kihasználva a támadók tetszőleges kódot futtathatnak a guest rendszerben.
A PHP több MAGAS kockázati besorolású sérülékenységét jelentették, amelyeket kihasználva a támadók tetszőleges kódot hajthatnak végre.
A Juniper eszközök két kritikus és számos magas kockázati besorolású sérülékenységét jelentették.
Az Adobe Flash Player több kritikus kockázati besorolású sérülékenységét jelentették, amiket kihasználva a támadók feltörhetik a sérülékeny rendszereket.
A Microsoft kiadta a 2018. október havi frissítőcsomagját, amely 12 termékcsalád összesen 49 sérülékenységét - ebből 12 kritikus kockázati besorolású - javítja. Egy most javított sérülékenységet már aktívan kihasználnak a támadók.
A Cisco Prime infrastruktúra (PI) HTTP szerverének egy kritikus kockázati besorolású sérülékenységét jelentették, amit kihasználva, egy távoli, nem hitelesített támadó tetszőleges fájlt tud feltölteni.