A McAfee Labs közleményében tudatja, hogy egy ingyenes zsaroló kártevő készítő programot találtak a "mélyweben".
Egy Flash Player-t érintő sérülékenység vált ismertté, amelyet kihasználva rosszindulatú távoli felhasználók tetszőleges fájl tartalmát képesek megszerezni a lokális fájlrendszerből.
A SEARCH-LAB egy független biztonsági felmérést végzett 4 különböző D-Link eszközön. A felmérés 53 sérülékenységet azonosított a legutóbbi firmware-ben. Több sérülékenység kihasználása is lehetőséget adhat a támadók számára távoli kódfuttatáshoz, és az eszköz feletti irányítás átvételéhez.
Az Autorun.AD féreg a cserélhető és a hálózati meghajtókon való terjedést részesíti előnyben. A károkozó a számára írható adattárolók gyökérkönyvtárába másolja be a saját állományait. Érdekes módon azonban nem minden esetben hoz létre olyan Autorun.inf fájlt, aminek révén ki tudná használni a Windows Autorun funkciójában rejlő lehetőségeket. Vagyis nem mindig az a célja, hogy automatikusan vagy a lehető legkevesebb felhasználói közreműködéssel induljon el.
Az Ubuntu operációs rendszer FUSE és NTFS driver hibája fájlok jogosulatlan írásához/olvasására ad lehetőséget.
Az Ubuntu esetében is frissítésre szorul az OpenLDAP. Olyan sebezhetőségeket kell megszüntetni, amelyek elsősorban szolgáltatásmegtagadási támadásokat tehetnek lehetővé.
A Moose egy linux alapú útválasztókat és beágyazott rendszereket támadó trójai.
Az Apple már vizsgálja azt a sebezhetőséget, ami az iOS alapú készülékek összeomlásához vezethet.
A Cryptolocker trójai legújabb, "U"-betűjelű variánsa jelent meg.
A sérülékenységet kihasználva egy bejelentkezett helyi felhasználó kiterjesztett jogosultságokkal tetszőleges programot futtathat.